Menu

piątek, 18 marca 2016

PIECHOWICE - Dworzec kolejowy. (GPS - 50.8515 / 15.59152)

 Dawno nie pokazywałem żadnego dworca, więc trzeba odświeżyć temat, który z tego co wiem, również interesuje sporą grupę odwiedzającą mojego bloga.

 Sam dworzec, który Wam pokarzę pochodzi z 1891 r. i został otwarty w związku z uruchomieniem połączenia kolejowego do Jeleniej Góry, ale losy linii kolejowej są dużo bardziej skomplikowane.

 Połączenie z Jelenią Górą zostało otwarte w sierpniu 1891 r. ale już kierunek południowy, czyli do Szklarskiej Poręby, to bardziej skomplikowana inwestycja, której problemy wiązały się z ukształtowaniem terenu.  
 Początek tej linii to już XX w. Konkretnie w rok 1902 pojechał pierwszy pociąg w kierunku Szklarskiej Poręby.

 Samo usytuowanie dworca, też jest dość ciekawe, ponieważ wyjazd na Jelenią górę jest w kierunku wschodnim, do miasta które znajduje się na północ.

 Wyjazd na Jelenią Górę.

 Wyjazd na Szklarską Porębę jest w kierunku zachodnim do miasta, które jest na południe od Piechowic. Jeszcze raz zachód i kierunek na Szklarską. Dworzec od strony miasta, czyli od południa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, chętnie poczytam wasze opinie o blogu, co można zmienić, co dodać, co usunąć.
Możesz skorzystać z konta "ANONIMOWY" - bez zobowiązań.

Proszę również o to, aby nie pisać na temat właścicieli obiektów, ponieważ nie wszystkim się to podoba i miewam w związku z tym nieprzyjemności.

Piszcie też, co chcielibyście zobaczyć .. postaram się pokazać Wam te miejsca.

okna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...