Menu

środa, 13 sierpnia 2014

LWÓWEK ŚLĄSKI - Lato Agatowe.

 Lwówek Śl. kamieniem stoi. Nie ma w tym żadnej przesady, ponieważ przez jeden weekend w roku miasto staje się stolicą kamienia i to nie tylko polską.

 Lwóweckie Lato Agatowe jest to cykliczna impreza odbywająca się rok rocznie w okresie wakacyjnym. Można wówczas znaleźć w Lwówku najprzeróżniejsze kamienne formy stworzone przez naturę. Zjeżdżają wówczas miłośnicy tych arcydzieł z całej europy (a może i świata ?), którzy wymieniają się nimi, kupują, oglądają, a zwykli śmiertelnicy nie mogą się nadziwić co też ta natura stworzyła.

 Oczywiście prócz samej giełdy kamieni odbywają się imprezy towarzyszące, koncerty, jarmarki i inne atrakcje.
 Miejscem imprezy jest centralny punkt miasta, czyli Rynek.

 Wszytko trochę wygląda jak średniowieczne jarmarki. Stragany wykonane są z brzozowych słupów co nadaje giełdzie specyficznego klimatu.


 Zjeżdżają się tu także różne stowarzyszenia i zrzeszenia.

 Oczywiście prócz kamienia jest "miód widło i powidło" ... tak jak wszędzie przy takich okazjach.


 W czasie imprezy można sobie coś kupić w ciemno i poprosić rzemieślnika o jego przecięcie. Zazwyczaj w takiej nieciekawej powłoce kryje się ciekawe i kolorowe wnętrze.


 Kamiennych form i wyrobów z niego jest naprawdę mnóstwo. Byłem świadkiem jak kolekcjoner chyba francuski, targował się z sprzedającym i po uzgodnieniu ceny pytał się o możliwość legalnego wywozu eksponatów. Oczywiście wszystko jest legalne ... przynajmniej na straganach.


 Niektóre okazy były pokazywane w specjalnych gablotach we wnętrzach Ratusza.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, chętnie poczytam wasze opinie o blogu, co można zmienić, co dodać, co usunąć.
Możesz skorzystać z konta "ANONIMOWY" - bez zobowiązań.

Proszę również o to, aby nie pisać na temat właścicieli obiektów, ponieważ nie wszystkim się to podoba i miewam w związku z tym nieprzyjemności.

Piszcie też, co chcielibyście zobaczyć .. postaram się pokazać Wam te miejsca.

okna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...