Menu

wtorek, 18 sierpnia 2015

BOLESŁAWICE Kościół pw. Św. Jadwigi. (GPS - 50.8947 / 16.4640)

 Bolesławice, to niewielka wieś w powiecie Świdnickim i muszę przyznać, że po raz pierwszy spotkałem się tu z zamkniętym nie tylko kościołem, ale i całym terenem przykościelnym. Oczywiście nie powstrzymało mnie to przed zrobieniem fotorelacji, ale nie jest ona na tyle szczegółowa co w innych przypadkach za co przepraszam, ale chciałem pokazać Wam również i tą świątynię.

 Kościół pw. Św. Jadwigi w Bolesłwicach po raz pierwszy w dokumencie pisanym pojawił się już w 1318 r. Oczywiście nie jest to ten obiekt, który oglądamy obecnie, ale różnica wieku nie jest też tak duża jak w wielu innych przypadkach. Obecny obiekt wybudowano bowiem również w wieku XIV, pod jego koniec.
 Oczywiście nie obeszło się bez modernizacji, do której doszło w 1516 r, kiedy to nadano mu obecny kształt.
 Kościół był również remontowany w bardziej nam współczesnych czasach, bo w wieku XX i to czterokrotnie, a po raz ostatni w roku 2000.

 Widok od wejścia głównego na teren posesji, które znajduje się po stronie południowej ... oczywiście zdjęcie zrobione przez kratę :(. Cały teren otoczony jest kamiennym murem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, chętnie poczytam wasze opinie o blogu, co można zmienić, co dodać, co usunąć.
Możesz skorzystać z konta "ANONIMOWY" - bez zobowiązań.

Proszę również o to, aby nie pisać na temat właścicieli obiektów, ponieważ nie wszystkim się to podoba i miewam w związku z tym nieprzyjemności.

Piszcie też, co chcielibyście zobaczyć .. postaram się pokazać Wam te miejsca.

okna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...