Prezbiterium znajduje się po stronie wschodniej.
Całość założenia otoczone jest kamiennym murem.
Widok na wieżę zza muru od strony zachodniej.
Chciałbym, aby ten fotoblog był swego rodzaju przewodnikiem po Dolnym Śląsku. Postaram się pokazać Wam co warto zwiedzić, zobaczyć i gdzie się udać, szczególną uwagę zwracając na miejsca nie często goszczące w przewodnikach. Zajrzymy do ruin zamków i klasztorów, zwiedzimy zapomniane pałace, dworki, stare kościoły, a także obejrzymy na zdjęciach obiekty, które wyróżniają się swoim wyglądem i oryginalną konstrukcją/budową, oraz miejsca i wydarzenia warte uwagi. Miłego oglądania.
Zapraszam do komentowania, chętnie poczytam wasze opinie o blogu, co można zmienić, co dodać, co usunąć.
Możesz skorzystać z konta "ANONIMOWY" - bez zobowiązań.
Proszę również o to, aby nie pisać na temat właścicieli obiektów, ponieważ nie wszystkim się to podoba i miewam w związku z tym nieprzyjemności.
Piszcie też, co chcielibyście zobaczyć .. postaram się pokazać Wam te miejsca.
Zastanawia mnie ta elewacja.Spotkalem sie z tym w wielu miejscach na Dolnym Slasku ,chodzi o koscioly.Czy to jakas dolnoslaska specjalnosc czy po prostu taki byl "kaprys" tych co je robili?
OdpowiedzUsuńRafa.
Jeśli masz na myśli strukturę tynku, to myślę, że to taka swoista moda, ale dlaczego właśnie taka ???
UsuńTego chyba nawet najstarsi górale nie wiedzą ;).
Ciekawie wyglądają te przybudówki.
OdpowiedzUsuńHmm moze to kaplice.
OdpowiedzUsuńTak jak napisał Anonimowy. Dwie z nich to kaplice, a jedna, to kruchta wejścia bocznego po stronie południowej.
OdpowiedzUsuńPięknie się prezentuje, mimo swego wieku. Pewnie te remonty miały na to wpływ, ze jest w tak niezlym stanie.
OdpowiedzUsuńNa szczęście kościoły w większości przypadków mają gospodarzy i stąd ich stan, czego nie można napisać o pałacach i zamkach.
Usuń