Widok od strony prezbiterium, które tu odznacza się ceglanym murem. Po prawej stronie znajduje się dobudowana z kamienia zakrystia, a po lewej kaplica Tschammerów dobudowana w czasie XVI w. modernizacji.
Tu widać najlepiej zarys najwcześniejszej świątyni wykonany z cegły.
Jak pisałem, wieża została dobudowana do pierwotnej świątyni.
Widok od strony ulicy, która znajduje się od południowej strony.
W mur wmurowano całopostaciowe tablice nagrobne.
Kilka ujęć z wnętrza, które fotografowałem przez kratę. Niestety źle trafiłem z porą odwiedzin, ponieważ rozmawiałem z kobietą przebywającą na plebani i była chęć aby udostępnić mi wejście do świątyni, ale ... ksiądz był u chorych, a kobieta która ma drugi komplet kluczy wyjechała ... ot taka moja dola :).
Drewniany ołtarz został wykonany w czasie przebudowy w 1491 r.
Po prawej stronie widać ambonę wykonaną z drewna w 1622 r.
Rozumiem, że pałac to temat kolejnego wpisu? :) Do kościoła nie zawitałem, bo akurat niedziela była i czas mszy - a szkoda, bo ładnie się prezentuje ...
OdpowiedzUsuńPałac ... bardzo ciekawy obiekt, tylko że trafiłem tam w nieodpowiednim czasie. Wiosną jest tam tak dużo zielska, że nie sposób go dobrze pokazać tak jak Ty to zrobiłeś w swojej fotorelacji. Do portalu, który widziałem dokładniej na Twoich zdjęciach niż na żywo nawet nie podchodziłem, bo był cały zarośnięty i zastanawiam się, czy nie poczekać do jesieni z jego prezentacją i wybrać się tam jeszcze raz. Wstępnie jestem też umówiony na zwiedzanie kościoła, w którym są ponoć ciekawe polichromie.
OdpowiedzUsuńMam nadzieję, że się nie obrazisz jak podam link do twojego posta o pałacu w Osetnie dla osób, które już chciały by go zobaczyć: http://www.ravenfotoamator.pl/2014/02/paac-w-osetnie.html
To fakt - patrząc po ilości krzaków jakie porastają sąsiedztwo pałacu to pewnie teraz tam dżungla ;) Co do portalu, to akurat miałem szczęście spotkać w pobliżu pałacu jego opiekuna, z którym odbyliśmy miłą i pouczającą rozmowę, a potem zajrzeliśmy do pałacu.. Linki są u mnie na licencji "bierzilechcesz" :) więc mile widziane. Ja dodam u siebie w uzupełnieniu linka do Twojego kościelnego wpisu .... Czekam więc na kolejny wpis z Osetna :)
OdpowiedzUsuńDziękuję za licencjonowanie linka ;) i zazdroszczę spotkania z tym opiekunem ... lubię takie rozmowy na żywo o obiektach, które oglądam. Miałem ostatnio taką rozmówkę z opiekunem zamku w Karpnikach. Mnóstwo ciekawych informacji :).
UsuńPozdrawiam.