Menu

niedziela, 16 lutego 2014

PUSTKÓW ŻÓRAWSKI - Pałac w powiecie wrocławskim. (GPS - 50.9586 / 16.8669)

 Następny piękny i ciekawy obiekt. Jak gdzieś niedawno przeczytałem znalazł on nowego właściciela i jest duża szansa, że obiekt zostanie zagospodarowany i przywrócony do pierwotnego stanu.
 Teraz trochę na temat jego historii.
Pałac został wybudowany w latach 1869-70 i był efektem dobrej koniunktury jaką wykorzystał Carl Christian Naehrich stawiając w 1847 r. przy folwarku cukrownię, która okazała się strzałem w dziesiątkę i pomogła mu zgromadził kapitał niezbędny do ufundowania tego pięknego obiektu i zabezpieczenia rodziny w środki niezbędne do egzystencji na odpowiednim poziomie. 
 Po wojnie pałac wraz z pobliską cukrownią przeszedł w posiadanie państwa polskiego, a w jego pomieszczeniach znajdowała się dyrekcja cukrowni "Pustków".
 Widok od strony północnej. Dzięki temu, że pałac był przez cały czas zagospodarowany i zasiedlony nie uległ on takiej degradacji jak większość pokazywanych przeze mnie obiektów, a na fasadach zachowały się liczne zdobienia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, chętnie poczytam wasze opinie o blogu, co można zmienić, co dodać, co usunąć.
Możesz skorzystać z konta "ANONIMOWY" - bez zobowiązań.

Proszę również o to, aby nie pisać na temat właścicieli obiektów, ponieważ nie wszystkim się to podoba i miewam w związku z tym nieprzyjemności.

Piszcie też, co chcielibyście zobaczyć .. postaram się pokazać Wam te miejsca.

okna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...