Menu

piątek, 3 lipca 2015

BRZEZINA - Pałac rodziny von Heerman. (GPS - 51.2034 / 16.8328)

 Jeden z przykładów szczęśliwie zakończonej prywatyzacji.

 Pałac w Brzezinie został wybudowany w latach 1725-1730 jako typowo barokowe założenie, a jego zleceniodawcą była ówcześnie władająca okolicą rodzina von Heerman.

 Niespełna 100 lat później, bo w 1820 r. dochodzi do pierwszej modernizacji obiektu, która nie wniosła wielkich zmian w jego wizerunku.

 Następna, tym razem już przebudowa miała miejsce na początku XX w. i to w tym czasie pałacowi nadano cech budowli klasycystycznej, bezpowrotnie zmieniając wygląd obiektu.
 Właśnie obraz nadany budowli podczas XX w. przebudowy możemy oglądać obecnie. Oczywiście po drodze był okres II W.Ś. i w tym czasie obiekt był niszczony, po wojnie odbudowany, następnie został własnością prywatną i rozpoczął się powolny okres jego degradacji.
 Na szczęście znalazły się osoby, które miały pomysł, pieniądze i nie bały się zainwestować w zdewastowany zabytek, który obecnie jest hotelem i przynosi zyski.

Widok od strony południowej, gdzie znajduje się XIX w. założenie parkowe.. 


 Przechodzimy na stronę północną.


 Wyjście z balkonem od strony północnej.
 W podobnym stylu utrzymane jest całe wnętrze. Niestety nie mam więcej zdjęć ponieważ odwiedziłem pałac w porze obiadowej i nie chciałem przeszkadzać pensjonariuszom.

2 komentarze:

  1. Pięknie... ubiegłeś mnie. Zamierzałam właśnie się tam wybrać:) Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To nie tak do końca. Ja tam zabłądziłem i zdjęcia wyszły tak trochę przypadkowo, ale cieszę się, że mogłem go zobaczyć. Jeśli chodzi o ścisłość, to naprawdę polecam odwiedziny pałacu. Piękny teren okalający i sam obiekt bardzo ciekawy.

      Usuń

Zapraszam do komentowania, chętnie poczytam wasze opinie o blogu, co można zmienić, co dodać, co usunąć.
Możesz skorzystać z konta "ANONIMOWY" - bez zobowiązań.

Proszę również o to, aby nie pisać na temat właścicieli obiektów, ponieważ nie wszystkim się to podoba i miewam w związku z tym nieprzyjemności.

Piszcie też, co chcielibyście zobaczyć .. postaram się pokazać Wam te miejsca.

okna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...