Menu

niedziela, 22 grudnia 2013

JAKUBÓW - Pałac rodziny von Unwurde. (GPS - 51.6065 / 15.9991)

 Niestety następna ruina, ale cóż ogrom tego typu obiektów jest porażający i nie widać, żeby to miało się zmienić na lepsze.

 Co do daty jego wybudowania, to jest kilka teorii, co portal, to inna data jego budowy. Niektórzy podają datę wybudowania pałacu na wiek XIV, ale jest to mało prawdopodobne ponieważ w tym miejscu stał wybudowany w tym czasie zamek. Najbardziej prawdopodobnym okresem powstania jest wiek XVI, a w wieku XVII i XIX został on zmodernizowany i uzyskał nowe zdobienia, lub jak kto woli utracił stare zdobienia na rzecz nowych.

 Niestety pod koniec działań wojennych został on mocno uszkodzony i nie było chętnych aby się nim zaopiekował i doprowadził do stanu używalności, a tego efektem jest jego obecny stan.

 Pałac znajduje się kilkaset metrów od oglądanego już przez nas kościoła, więc warto na zwiedzanie wsi zarezerwować trochę więcej czasu, tym bardziej, że ruiny są ogólnie dostępne.

 Widok od strony północnej, tu brakuje największego fragmentu budowli łączącego obydwie wieże.
A to od południa.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania, chętnie poczytam wasze opinie o blogu, co można zmienić, co dodać, co usunąć.
Możesz skorzystać z konta "ANONIMOWY" - bez zobowiązań.

Proszę również o to, aby nie pisać na temat właścicieli obiektów, ponieważ nie wszystkim się to podoba i miewam w związku z tym nieprzyjemności.

Piszcie też, co chcielibyście zobaczyć .. postaram się pokazać Wam te miejsca.

okna

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...